Quotbuly Blyzki Do Smertiquot Na Pochatku Vijny V Litaku Dudy Znajshly Nespravnist

На початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, навесні 2022 року, Польща розслідувала можливий замах на президента і начальника Генерального штабу Збройних сил країни.

Про це розповів польський журналіст Збігнєв Парафянович у своїй книзі Polska na wojnie (“Польща на війні”). 25 березня Анджей Дуда і генерал Раймунд Анджейчак летіли в Жешув на зустріч з президентом Сполучених Штатів Америки Джо Байденом. 

У якийсь момент новому Boeing 737-800 NG довелося здійснити аварійну посадку. Пасажири заявляють, що вони були “близькі до смерті” через несправність тримера – пілотам довелося боротися з ручками управління. Після посадки делегація пересіла на інший літак.

Тоді в якості однієї з ймовірних причин розглядалася можливість диверсії або замаху на вбивство. 

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року біля російського аеродрому “Смоленськ-Північний” розбився польський урядовий літак. Делегація слідувала на жалобні заходи з нагоди 70-ї річниці Катинського розстрілу.

На борту перебували 96 осіб. Тоді загинув президент Польщі Лех Качинський і його дружина, військове командування країни, політики, а також громадські та релігійні діячі.