Na Sumshhyni Zavershyly Zbir Tsykoriyu

Про це AgroPortal.ua повідомила методист відділу освіти, культури, молоді та спорту Верхньосироватської сільської ради Ірина Варламова.

«За домовленістю кожна родина, яка брала участь у вирощуванні рослини, повинна була здати до 4 кг кореню цикорію», — зазначає Ірина Варламова.

Насіння цикорію для посадки громада села закупила в рамках грантових коштів Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2019».

N.B. Неймовірні села України 2019: Залізняк, Сумська область

«У грудні цього року ми плануємо провести професійний навчальний семінар у співпраці з Сумською ТПП з приводу нішевих культур регіону, зокрема і цикорію, та з приводу створення сільгоспкооперативів, — розповідає методист. — Наступного року жителі Залізняка будуть сіяти цикорій знову, оскільки вони бачать, що мають можливість долучитися особисто до промоції села та розвитку туризму».

Цього року після дегустації напою на святкуванні дня Верхньосироватської громади до популяризації цикорної справи виявили бажання долучитися ще 10 населених пунктів і місцевий фермер, який пообіцяв допомогу у сертифікації продукції.

«Все більше людей виявляють бажання займатися цим постійно, тому і вирішили підучити мешканців азам, як далі діяти, як мати з цього дохід», — додає Ірина Варламова.

N.B. В Україні шукають проєкти сталого розвитку сільських територій 

Цикорний напій села Залізняк потрапив цього року до гастрономічної спадщини Сумщини.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua