Zakonoproyekt Iz Zemelnoyi Detsentralizatsiyi Peredadut U Radu Nastupnogo Tyzhnya

Такими очікуваннями під час круглого столу «Земельна децентралізація як частина нової економічної стратегії для України» поділився голова комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.

За його словами, законопроєкт важливий з декількох причин: він врегульовує питання розпорядження громадами землями за межами населених пунктів, питання, пов’язані зі спрощенням землеустрою, а також питання переважного права на землю.

«У його доцільності та важливості немає жодних сумнівів. Закопропроєкт треба прийняти і все. Проте він дуже об’ємний, тож вивчення і погодження займає час», — говорить Сольський.

За його словами, сьогодні законопроект передають депутатам аграрного комітету. Вони мають розглянути доопрацьований документ на наступному тижні.

«На мій погляд, підтримка в комітеті є. У Раді на сьогоднішній день підтримка теж була б», — говорить парламентар.

Проте коли буде прийнятий закон, Сольський прогнозувати не береться. По-перше, не відкидає ймовірності, що аграрний комітет може піти на карантин. По-друге, через очікувані місцеві вибори засідання Ради відвідує менше мажоритарників.

«Загалом нам нічого не заважає прийняти закон. Але дійсно, об’єми його величезні. Він більший, ніж вся решта разом взятих проєктів, розглянутих комітетом за рік. Щоб його вивчити, треба час», — каже Сольський.

Експерт по земельним питанням Сергій Біленко уточнив, що законопроект нині містить 820 сторінок порівняльних таблиць.

«Після першого читання влітку було дещо більше 300 сторінок. Але він отримав 2500 поправок, і ще будуть поправки від аграрного комітету», — зазначив Біленко.


Наталія Рекуненко, AgroPortal.ua