253-1-696x465

В Ізраїлі ввели повну заборону на використання одноразового посуду і тари на пляжах курортного міста Ейлат на узбережжі Червоного моря.

Муніципальним розпорядженням встановлюється максимальний штраф у розмірі 730 шекелів (близько $210) для порушників, передає plastics.

Міська рада Ейлата заборонила використання одноразового посуду і тари з будь-якого матеріалу, включаючи пластик, алюміній, картон та папір, які не призначені для повторного використання виробником, включаючи столові прилади, тарілки, чашки, трубочки, мішки, кришки, а також пластикові пакети.

“Однією з основних загроз для навколишнього середовища у цьому районі, особливо для моря, є одноразові вироби: столові прилади, горнятка, поліетиленові пакети, соломинки, трубочки, незалежно від того, з чого вони виготовлені: з пластику, алюмінію, паперу, картону або будь-яких інших матеріалів, – зазначають у муніципалітеті. – Одноразові вироби розпадаються на суші і в морі на частинки різного розміру, які завдають шкоди дикій природі”.
Міністерство із захисту навколишнього середовища Ізраїлю ще у 2015 році звернуло увагу на забрудненість пляжів в Ейлаті. Причому мова йшла не про забруднення в результаті промислових викидів або техногенних інцидентів, а про реальне засмічення прибережного простору відпочиваючими.
В середньому, за оцінками екологів, сміття на пляжах у світі на три чверті складається з поліетилену і його похідних. В Ізраїлі ж частка пластику в забрудненні пляжів досягає 90%. Разом з тим після введення плати за пластикові пакети в ізраїльських торгових мережах до початку 2017 року частка одноразових упаковок у складі сміття на узбережжі країни зменшилася з 23% до 12%.