940169dad0dd600cd5cbc78197b02d43 696x463

Народні депутати намагаються збільшити кількість громадян, котрі зареєстровані як фермери. Для цього пропонують установити для багатодітних родин право на позачергове отримання паїв у власність. Проект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання пільг у сфері земельних відносин членам фермерського господарства, які мають статус багатодітної або прийомної сім’ї” (№10448) подано для ознайомлення до парламентського Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.

Планується додати до черги з “позачерговим правом” ще одну категорію громадян. Зокрема, щоб реалізувати своє право на безоплатне отримання у власність ділянки для ведення сільського господарства, родина повинна бути зареєстрована як багатодітна. Таку ж саму преференцію пропонують запровадити й для тих сімей, що мають прийомних дітей.

Таким чином намагаються популяризувати фермерство в Україні. Зокрема, автори проекту вважають, що саме багатодітні сім’ї ефективніше за інших будуть вести сільське господарство. Залишилося переконати в цьому місцеві ради, які в разі ухвалення такого закону будуть зобов’язані забезпечувати ці права.

Повідомляє agro-center