0428genes 1300x690 696x369

Білл Гейтс розповів, яку б роботу він обрав сьогодні, якби перебував лише на злеті своєї кар’єри. Засновник Microsoft вказав на три індустрії, за якими сьогодні стоїть майбутнє людства: штучний інтелект, відновлювана енергетика та біотехнології, зокрема генна інженерія в сільському господарстві.

Білл Гейтс вважає, що завдяки впровадженню штучного інтелекту продуктивність виробництва може збільшитися вдвічі.

За даними Bloomberg, розробники штучного інтелекту за рік можуть заробити близько 1 млн доларів.
Білл Гейтс відзначив, що у світі зростає попит на чисту енергію. За даними Bloomberg, у 2018 році у відновлювану енергетику було зроблено понад $332 млрд інвестицій:

Окремо аналітики Bloomberg розглянули країни, де в зелені проєкти інвестовано понад 2 млрд доларів. Серед них відзначено і Україну, в якій інвестиції у відновлювану енергетику у 2018 р. становили майже $2,5 млрд.

Біотехнології
Біотехнології – це новий сегмент економіки, який невпинно зростає. За прогнозами дослідницької компанії Grand View Researcher, у найближчі 6 років світовий ринок біотехнологій зросте вдвічі – до понад $700 млрд у 2025 р. Компанії, що займаються біотехнологіями, приносять великі прибутки своїм акціонерам.

Останніми роками Фонд Білла Гейтса інвестує у розвиток генної інженерії в сільському господарстві. Великі надії науковці покладають на технології CRISPR, які дозволяють фермерам із країн, що розвиваються, вирощувати сільгоспкультури більш продуктивно. Отже, в глобальному сенсі, вони покликані допомогти людству подолати бідність і голод.

Серед проєктів, які фінансував Білл Гейтс, було розроблення оксфордськими вченими поліпшених сортів рису. За допомогою методу редагування генів та інших інструментів науковці Оксфорду змогли створити сорти, які дають більший врожай і потребують менше води.