«Україна недовносить добрива», — заявляє заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов. Слова експерта підтверджуються інформацією Інституту охорони грунтів України — у лютому сформувалось помітне відставання від минулорічного графіку забезпечення добривами.

Якщо станом на 12 січня ніякого відставання взагалі не було, то станом на 16 лютого гандикап досяг 5 відсоткових пунктів. І до початку березня він залишався майже незмінним – скоротився, за даними Мінагрополітики, лише до 4 в.п. (див. «Забезпеченість сільськогосподарських підприємств мінеральними добривами…» нижче). А відставання по забезпеченості фосфорними добривами від минулорічного графіку утворилось ще більше – 7 в.п. (74% зараз проти 81% на 3 березня 2017 р.).

 

Тому чи встигнуть всі підприємства з такою пригальмованою середньоринковою динамікою належно підготуватись до польових робіт, з’являються сумніви. Тим паче, що станом на 2 березня поточного року аграрії мали в своєму розпорядженні лише 788 тисяч тонн добрив в перерахунку на поживні речовини. Тобто в наявності поки що лише 41 кг таких речовин на 1 гектар посівних площ, підрахували в Мінагрополітики.

Подробиці про те, що відбувається на ринку добрив, де нашим аграріям шукати якісні добрива, а також хто вбив Кеннеді, читайте у першій частині нашого огляду о 18.00.