Юридична особа, контрольована менеджером групи компаній «Кернел», продала 300 тисяч акцій Kernel Holding S.A. Середня ціна продажу акції склала 47,42 польських злотих або $13,4. Загалом угода перевищила $4 млн, повідомляє агенція infostrefa.com, яка є партнером Варшавської фондової біржі.

Ця новина стала приводом для української преси згадати про останні події в компаніїї Андрія Веревського. Зокрема, журналісти повідомляють, що окрім самого Веревського котрий наприкінці жовтня збільшив свою частку в компанії з 38,13% до 38,39%, акціонером «Кернела» є також народний депутат Віталій Хомутинник. Його частка у холдингу становить 6,59% акцій.

«Після того, як Хомутинник отримав від АМКУ дозвіл на встановлення контролю над сімома компаніями в структури «Кернелу», з’явилася інформація про те, що агрохолдинг покинув ТОП-менеджмент, – пише Depo.ua. – На слуху резонанс навколо суми повернення ПДВ компанії. За останніми даними, цього року компанія отримала з бюджету 8,5 млрд грн. Це пояснюють законодавчою нормою про два податкові реєстри ПДВ, ініційованою Віталієм Хомутинником у 2015 році – в рік придбання ним акцій «Кернела». На думку Transparency International, це може кваліфікуватися як конфлікт інтересів з усіма подальшими санкціями».

За перший квартал 2018 фінансового року група «Кернел» заробила $22,8 млн чистого прибутку. Це в 2,8 раза менше, аніж за аналогічний період торік.

EBITDA втратила 36,5% й склала $46 млн. Причиною падіння EBITDA «Кернел» називає зниження врожайності сільгоспкультур через несприятливі погодні умови.

Тим часом виручку вдалось наростити майже на 40%, до $536 млн. Цьому сприяло збільшення продажів соняшникової олії удвічі – із $176 млн до $360 млн.

«Кернел» – найбільший в Україні виробник та експортер соняшникової олії у більш як 60 країн світу.