1486572784-8596-696x428

Майже 9 млрд грн сягають обсяги так званого «сірого» ринку молокопродуктів в Україні. Це неякісна продукція, яка незаконно реалізовується. Про це говорили на X Всеукраїнській конференції з міжнародною участю «Молочний бізнес – 2017».

«Торік в Україні було виготовлено 101 000 тонн вершкового масла, – каже Вадим Чагаровський, голова ради директорів Спілки молочних підприємств України. – На виробництво такого обсягу продуктів мало б піти 2,2 млн тонн молока. Сьогодні сировину для виробництва масла складають вершки від виробництва сирних продуктів, а також виробництва сухого знежиреного молока. Оскільки усього було вироблено 48 000 тонн сухого знежиреного молока і 70 000 сирних продуктів, то дефіцит сировини для виробництва масла складає 898 000 тонн. Тобто, 40 000 тонн масла в Україні фактично виробляється «з повітря».

За словами, Чагаровського, підробкою масла в Україні займаються невеликі виробники, малі приватні підприємства. Вони фальсифікують масло, додаючи пальмову олію й замінники молочного жиру. Таким чином здешевлюють виробництво. Цьогоріч фальсифіковану продукцію маркують як вироблену в Білорусі. Це дискредитує якісну білоруську продукцію, яка доволі популярна в Україні.

«В Росії підробляють усі білоруські продукти, але маркування українського неякісного масла як білоруського – для мене новина, – каже Олексій Богданов, начальник головного управління ЗЕД Міністерства сільського господарства та продовольства Республіки Білорусь. – Ми розпочнемо працювати із нашими виробниками, аби вони давали нам повну інформацію, що і куди поставляють. Проситимемо українську сторону, щоб вона посилювала контроль і вводила відповідальність за оборот фальсифікату».

Нині в Україні діє мораторій на державні перевірки бізнесу, утім з квітня 2018 року набуває чинності Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин». Згідно з ним, виробництво і якість продукції, що її випускають на молокопереробних підприємствах, суворо контролюватимуть.