1015935486-696x334

Агропромисловий комплекс України забезпечує близько 14% обсягу валового внутрішнього продукту та третину надходжень до державного бюджету країни. Про це нещодавно заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Утім, за даними міжнародної Асоціації дипломованих сертифікованих бухгалтерів, Україна посідає третє місце у рейтингу країн із найбільшою часткою тіньової економіки. АССА оцінила рівень тіньової економіки України в 1,95 трлн грн або 45,96% від українського ВВП.

«Більше половини економічних операцій в нашому аграрному бізнесі відбуваються в тіні, – каже заступник Міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева на X Всеукраїнській конференції з міжнародною участю «Молочний бізнес – 2017». – Починаючи з малих фермерів, котрі продають зерно за кеш, закінчуючи тими прикладами, котрі були наведені Вадимом Чагаровським. Це надзвичайно великий фронт роботи. Тому це питання не тільки до Міністерства аграрної політики, тут має бути комплексна робота і правоохоронних органів, і ДПС, і Мінфіну, інакше нам з цим буде важко справитись».

Про тіньову складову аграрного ринку заявляв у ході круглого столу «Українська біржа: міф чи реальність?» генеральний директор УкрАгроКонсалт Сергій Феофілов.

«Мотив тінізації об’єктивний і серйозний – це побоювання того, що якщо вивести ці угоди на світло, якщо учасники ринку розкриють свої карти, то одразу з’являться рейдери і державні служби, які зажадають свою частку. Найгірше те, що скільки їх, і яку частку вони зажадають – прогнозувати неможливо», –  каже Феофілов.

Нагадаємо що, за даними Всесвітнього банку, номінальний ВВП України в 2016 році склав $93,27 млрд.