М’ясні продукти цьогоріч подорожчали на 29%. Головною причиною такої тенденції Асоціація тваринників вважає африканську чуму свиней. Починаючи з 2012 року в Україні зафіксовано 283 випадки захворюваня, з них 135 — цьогоріч. А з 2014-го поголів’я свиней скоротилось більш як на 1,7 млн голів.

«Через АЧС фермери вирізають поголів’я. На ринку спостерігається дефіцит свинини, ціни на неї дуже виросли. Підтягнулась і вартість курятини, на яку зріс попит через подорожчання свинини», — каже Ірина Паламар, голова асоціації.

За спостереженням експерта, зараз поголів’я свиней скорочується вдвічі швидше, ніж торік. Станом на 1 листопада їх вже на 9% менше, ніж було на 1 грудня 2016-го. Хоча торік спад був на рівні 4,6%.

За даними офіційної статистики, нині господарства тримають 6,69 млн голів.

Аби справитись з негативною тенденцією, тваринники пропонують затвердити Програму щодо боротьби з АЧС, збільшити об’єми держпідтримки галузі, спростити процедуру її отримання, удосконалити механізм відшкодування ПДВ. Інакше у 2018 році поголів’я скоротиться ще на 10%.

Водночас, не тільки АЧС є фактором зниження чисельності поголів’я свиней. За підрахунками Миколи Бабенка, генерального директора «Центру підвищення ефективності в тваринництві», по іншим причинам за останній рік втрачено майже 700 тис. голів. Проте і в існуючих умовах свинарство може бути ефективним — все залежить від умілого керівництва бізнесом.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.