Kernel2 696x459

«Кернел» у 2018 фінансовому році очікує заробити $210-250 млн EBITDA проти торішніх $319 млн. Таким прогнозом поділився член правління компанії Юрій Ковальчук, повідомляється на Варшавській фондовій біржі.

«За повний фінансовий рік EBITDA перевищить $210 млн, але буде нижчою за $250 млн», — каже Ковальчук.

В новому сезоні «Кернел» переробить 3,2 млн тонн насіння соняшнику, тоді як виробничі потужності складають 3,5 млн тонн. На кожній тонні олії компанія розраховує заробити $50.

15% EBITDA планується отримати в сегменті зерна та інфраструктури. Торік цей бізнес приніс «Кернелу» $110 млн.

В секторі сільськогосподарського виробництва EBITDA складе $85 млн.

«За перший квартал ми вже заробили $13,7 млн, на 1% більше рік до року, – уточнив Ковальчук. – У 2017-му цей результат склав $144 млн».

Нині чистий борг групи в 1,7 раза перевищує річний рівень EBITDA. На початку року цей індекс складав 0,9. Анастасія Усачова, член команди фінансового менеджменту агрохолдингу, оцінює поточний рівень заборгованості як «зручний».

За її словами, максимальний попит на обіговий капітал групи, а отже, і піковий рівень боргу, очікується в грудні. Далі борг поступово зменшуватиметься.

Нагадаємо, EBITDA є аналітичним показником, що відображає обсяг прибутку до вирахування витрат за відсотками, сплати податків та амортизаційних відрахувань. Показник широко використовується в колі інвесторів та аналітиків, аби оцінити реальну прибутковість компанії.