Grainsorghumheaddfp2 696x477

Вітчизняні аграрії в 2017 році зібрали 250 тис. тонн сорго. Торік урожай склав 274 тис. тонн, а роком раніше — 188 тис. тонн. Такі обсяги вирощування дозволили Україні закріпитися в ТОП-25 світових виробників, підрахували в Pro-Consulting.

Аналітики розробили проект створення господарства з виробництва сорго. Планом передбачено вирощування 2 000 тонн урожаю на рік. 60% врожаю буде експортуватися, ще 40% — продаватися на внутрішній ринок.

При виборі ділянки для розміщення підприємства радять враховуються не тільки кліматичні та грунтові умови, а й зручність доставки готової продукції у морські порти для подальшого експорту. З огляду на ці міркування, ідеальним регіоном буде Одещина.

Вартість реалізації проекту складе $450 тис. Третина коштів піде на посівні роботи, ще 22% складуть витрати на техніку, 17% піде на купівлю прав оренди землі, 6% — витрати на управління. Менш значні статті витрат: будівництво ангару, оренда земельних ділянок, буріння свердловини.

Рентабельність інвестицій у вирощування сорго складе 119%, а індекс прибутковості підприємства — 1,03.

За даними «Українського клубу аграрного бізнесу», за останні 10 років виробництво сорго зросло вчетверо, а врожайність збільшилась з 1,9 до 3,9 т/га. Експорт сорго з України торік склав 93 тис. тонн.