Glyphosate Lherbicide Leutilise Monde 0 1399 933 696x464

Гліфосат, найпопулярніший гербіцид у світі, дозволили використовувати європейським фермерам ще 5 років. Відповідне рішення днями затвердив технічний комітет Європейської комісії, інформує Science.

Термін дії ліцензії на використання гліфосату спливав 15 грудня. «За» його подовження проголосувало 65,71% європейців. Проти були Бельгія, Франція, Хорватія, Греція, Італія, Кіпр, Люксембург, Австрія та Мальта. Але вирішальною стала позиція Німеччини, з голосами якої вдалось обійти порогові 65%.

Вважається, що гліфосат менш токсичний у порівнянні з іншими гербіцидами. Але довкола цього факту розгорівся неабиякий спір, коли у 2015-му вчені заговорили про можливий зв’язок гліфосату з онкозахворюваннями.

Як вважає Крістофер Коноллі, нейробіолог з Університету Данді, за наступну п’ятирічку вчені мають подвоїти свої зусилля, і дійти висновку про реальний ефект від використання гліфосату.

«Ці 5 років – період, протягом якого ми шукатимемо альтернативи, мобілізуємо свої дослідження та інноваційну діяльність», – зазначив міністр сільського господарства Франції Стефан Траверт.

Загалом дебати щодо використання гліфосату тривали більше двох років, адже він є найпоширенішим гербіцидом у світі. Досі Європа не має еквівалентної альтернативи цій діючій речовині.

Досі Європа не має еквівалентної альтернативи цій діючій речовині

Заборона гліфосату в ЄС мала би негативні наслідки і для України, вважають в «Українському клубі аграрного бізнесу».

«Європейські політики об’єктивно оцінили реалії ведення сільського господарства та прислухалися до побажань аграріїв. Заборона гліфосату могла би поставити під загрозу діючі торгові угоди України», –  коментує Ольга Кухар, координатор комітету з агрохімії УКАБ.

Будь-якого зв’язку з онкозахворюваннями вчені не виявили

Нещодавно ґрунтовне дослідження щодо дії гліфосату провели серед американських фермерів та їх сімей. В дослідженні прийняло участь понад 54 тис. людей, з яких 45 тис. мали справу з гліфосатом. Будь-якого зв’язку з онкозахворюваннями вчені не виявили.