З 2024 року в Нідерландах набуває чиності Закон про тварин, що одним із пунктів припиняє виробництво хутра в країні. Окрім того, законом забороняється продаж тварин тим, хто не досяг 16-річчя, утримування псів на ланцюгах, а також залучення тварин до циркових програм. Забій тварин можуть здійснювати лише спеціалісти, котрі забезпечать їм найменші страждання, інформує Farmer.

Дебати щодо закону сягають 90-х років. Зокрема, з 1997 року в країні заборонили розведення шиншил на хутро, з 2008-го – лисиць. Заборона на виробництво норки з’явилася у 2001 році, але була відкликана після зміни влади. Найгостріші дебати тривають з 2011 року, зокрема, власники хутряних фабрик намагалися оскаржити пункти закону в суді. Владі довелося відстрочити вступ закону в силу, аби заводчики мали час на зміну діяльності. Вже з 2013 року створювати нові хутряні ферми або розширювати ті, що існують, не можна.

Утім, це не заважає голландцям відкривати нові фабрики хутра за кордоном. Зокрема, у 1989 році українською хутрофірмою «Тисмениця» й нідерландською фірмою «RL+T (International) H.B.» було засноване спільне підприємтво «Тикаферлюкс». Про інвестування у будівництво звірофірми «Фурен» на Житомирщині цього літа заявила голландська компанія «Профуна». На новій хутряній фермі збираються вирощувати 55 000 норок.

Тим часом у Польщі заборона на промислове звіроводство набуває чиності з 1 січня 2022 року. У липні сенат Чехії схвалив законопроект, який передбачає повну заборону на утримання хутрових ферм в країні.

До слова, хутряний бізнес у Нідерландах є другий за величиною в Європі й нараховує 185 холдингів і 4 млн тварин. Згідно з даними Європейської асоціації з торгівлі пушниною, вартість експорту хутра складає понад 5 млн євро.