Jpg 696x444

За результатами 2017 року експорт вітчизняних яєць зросте в півтора раза. Такий прогноз висловила Світлана Пашко, старший науковий співробітник Інституту аграрної економіки.

За 10 місяців з початку року зовнішні поставки цієї продукції склали 71,5 тис. тонн проти торішніх 50,7 тис. тонн. Найбільше експортовано до Азії та Африки.

«Серед країн-імпортерів декілька років поспіль лідирують ОАЕ. За останні п’ять років поставки до цієї країни зросли у 20 разів – до 20,9 тонн за підсумками 2016 року. У 2017-му експорт до ОАЕ може стати рекордним, з початку року туди поставлено 34 тис. тонн», – розповідає Пашко.

Частка ОАЕ в загальному експорті українських яєць складає майже 48%. Також багато імпортують Ірак, Катар, Ліберія, Сьєрра-Леоне. Загалом п’ятірка лідерів купує 85% вітчизняних яєць.

Водночас, з огляду на падіння цін на світовому ринку, виробникам стає більш вигідно продавати яйця всередині країни, зазначає Пашко. В середньому за січень-жовтень Україна експортувала яйця по 12-13 грн за десяток або $721 за тонну.

За даними ОРСП «Шувар», нині на українських гуртових ринках мінімальна вартість десятку яєць становить 23 грн. За останній тиждень ціни додали майже 7%.