Група «Кернел» за перший квартал 2018 фінансового року (липень-вересень 2017-го) заробила $22,8 млн чистого прибутку – в 2,8 раза менше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це йде мова у звіті, опублікованому на Варшавській фондовій біржі.

В 2,4 раза знизився операційний прибуток – до $24,8 млн. EBITDA втратила 36,5%, склавши $46 млн. Головною причиною падіння EBITDA «Кернел» називає зниження врожайності сільгоспкультур через несприятливі погодні умови під час вегетації.

Натомість виручку вдалось наростити майже на 40%, до $536 млн. Цьому сприяло збільшення продажів соняшникової олії в 2 рази – зі $176 млн до $360 млн.

Продуктивність зернового сегменту підкосили слабкі темпи експорту зерна із Чорноморського регіону. Як наслідок, «зернова» виручка зменшилась на 22%, принісши компанії лише $173 млн.

Нагадаємо, «Кернел» є провідним у світі й найбільшим в Україні виробником та експортером соняшникової олії. Компанія працює в пов’язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт та внутрішній продаж соняшникової олії; рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання й перевалки зерна на елеваторах та портових терміналах.

Земельний банк перевищує компанії 600 тис. га.