Молочна галузь впродовж останнього року демонструє позитивну динаміку. Хоча кількість корів у промисловому секторі скорочується, проте виробництво стабільно зростає, оскільки збільшується продуктивність тварин, відзначає Ганна Лавренюк, президент Асоціації виробників молока.

Як повідомляє АВМ, за підсумками 2016 року промислові ферми виробили 2,7 млн тонн молока, а за 3 квартали 2017 року – вже 2,1 млн тонн.

Зростає не тільки виробництво, але і якість молока. Якщо за 3 квартали 2016 року частка сировини ґатунку екстра складала 13,8%, то за 3 квартали 2017-го – 15,5%. «До кінця року сподіваємося отримати не менше 18%», – зазначає Лавренюк.

На думку експерта, це свідчить про те, що в бізнесі лишаються найсильніші господарства, які керуються світовим стандартам безпечності та якості. Для таких господарств молочний напрямок – окремий бізнес-проект, а тому вони постійно інвестують у технології та персонал.

Реалізація такого бізнес-проекту – це довгі інвестиції. Як підрахували в Pro-Consulting, будівництво сучасної молочної ферми в нинішніх умовах окупиться за 7 років. Аналітики виходили з того, що на фермі утримуватиметься 560 корів голштинської породи, а також функціонуватиме біогазова установка.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Loading...