Wad Of Cash 696x435

Компанія «Астарта» та Європейський інвестиційний банк підписали у Брюсселі кредитну угоду на 37 млн євро. Ця сума значно перевищує ту, яка очікувалась раніше, – $25 млн (21 млн євро).

Кошти надаються за програмою «InnovFin – EU Finance for Innovator» і будуть спрямовані на модернізацію інфраструктури та розвиток інновацій в управлінні агробізнесом, говориться в повідомленні ЄІБ.

За словами віце-президента банку Вазіля Гудака, це перший випадок, коли українська компанія отримала фінансування за цією програмою. «Підписана угода допоможе модернізувати та привнести інновації в сільськогосподарську інфраструктуру країни», – вважає він.

Посеред іншого кредит ЄІБ профінансує будівництво «Астартою» нових потужностей для зберігання зерна та цукру. На ті ж цілі в жовтні компанія отримала $25 млн від Європейського банку реконструкції та розвитку, які планує повернути через 7 років.

Нині «Астарта» є найбільшим виробником цукру в Україні. В її склад входить 8 цукрових заводів та агропідприємства, які обробляють 250 тис. га землі. Також компанія активно вкладається в інновації: має біогазовий завод та нещодавно запустила сучасний комплекс з виробництва та дистрибуції готових кормів для худоби.