Цьогорічний кавуновий сезон експерти ринку назвали провальним. Обсяги продажу вітчизняних баштанних на зовнішньому ринку заледве сягнули 18 000 тонн. Торік цифру в 20 000 тонн експерти «Шувар-інфо» так само називали незадовільною.

Тим часом зниження виробництва і високі ціни на вітчизняні кавуни спровокували рекордний їх імпорт в Україну за всю історію незалежності. На вітчизняний ринок було завезено 958 тонн кавунів, тож імпорт зріс одразу в 13 разів.

«Кавуновий сезон, що лишився позаду, був дуже важким для українських виробників. Він досить рано розпочався і дуже швидко закінчився. Перша партія українських кавунів перетнула кордон Молдови в останній тиждень червня, а вже у другій половині серпня нам фактично не було чого експортувати», – каже Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

Аграріям на півдні України цього сезону довелося достроково завершувати збирання урожаю ягід. Причина – аномально висока температура серпня. Не сприяли урожаям і весняні заморозки.

«Українські експортери в цьому році намагались вийти на високомаржинальні ринки ЄС, разові поставки відбувались у Німеччину, Нідерланди, Великобританію та Чехію. На жаль, наше розуміння продукту експортної якості відрізняється від вимог покупців в названих країнах», – резюмує Гетьман.

Експорт українських кавунів завжди був орієнтовний на ринок ЄС. Серед головних покупців – країни Прибалтики і Польща. Наступну сходинку посідають Білорусь і Молдова. Але цьогоріч господарствам було досить важко сформувати мінімальну партію продукції навіть для внутрішнього ринку.

У 2010 році експорт кавунів був рекордним, було продано 44 000 тонн продукції. Два роки тому цифра сягала 30 000 тонн. За останні два роки експорт скоротився майже удвічі.

 

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Loading...