Apple

Забезпеченість вітчизняного ринку фруктосховищами останніми роками зросла з 10% до 80%. Проте необхідність будівництва сучасних об’єктів все ще існує, повідомляє Pro-Consulting.

За розрахунками фахівців, для реалізації проекту фруктосховища знадобиться $1,7 млн. 44% цієї суми піде на проектні та будівельні роботи, 34% — на закупівлю фруктів для реалізації, 20% — на обладнання і ще 2% — на поповнення обігових коштів.

Планом передбачається одночасне зберігання на створюваному об’єкті 1000 тонн винограду та яблук.

Розміщувати таке підприємство рекомендують з урахуванням транспортної доступності виробників фруктів і ринків збуту цієї продукції. Ретельний вибір місця розташування сховища дозволить мінімізувати логістичні витрати компанії.

«Найбільш відповідними регіонами для розміщення майбутнього підприємства є Одеська та Миколаївська області, в яких розташовано безліч садівничих господарств, що випускають високоякісні фрукти», — говорять в Pro-Consulting.

Очікується, що вкладені в проект кошти окупляться через 4,1 роки з початку реалізації або через 3,4 років — від початку продажів. Рентабельність роботи підприємства складе 38,5%.

За оцінками ФАО, нестача потужностей зберегіання є одним з основних факторів втрати врожаю. Водночас 85% плодів та овочів в Україні вирощується присадибними господарствами чи невеликими фермерами. Тому 70% об’єктів зберігання – це погреби чи застарілі сховища.